Ząbkowanie a problemy z usypianiem dziecka

Witam. Mój 9 miesieczny synek do tej pory był wyjątkowo grzecznym dzieckiem. Pięknie je, wspaniale spał nigdy nie miałam problemu z położeniem go spac. Codziennie kładłam go o 20 ze wszelkimi rytuałami typu kąpiel, butelka nigdy w życiu go nie bujalam poprostu kładłam dawałam smoczek i zasypiał. Od 3 dni jest dramat. Walczę z nim 2 godziny nie chce spac staje w łóżeczku i placze. Jestem bezsilna. Czy tak mu zostanie ? 2 tyg temu wyszły mu pierwsze dwa zabki. Co robic by powrócił dawny tryb ?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

takie nagłe zmiany sugerują infekcję. Wskazana jest wizyta u lekarza pediatry.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę się nie niepokoić z tego co Pani pisze to kwestia ostatnich dni... Mogą to być początki infekcji lub tak oczywiście ząbkowanie. Proszę obserwować synka i w razie podejrzenia infekcji udać się do lekarza. Może Pani również kupić w aptece dostępny bez recepty żel dla dzieci w czasie ząbkowania. JEst dużo takich preparatów na rynku.