Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Proszę spokojnie poczekać do końca diagnostyki. Specjaliści, którzy maja kontakt z dzieckiem, możliwości obserwacji maluszka i współpracy z nim będą mieli najlepszy ogląd sytuacji i możliwość podjęcia decyzji dotyczącej diagnozy, a dalej rehabilitacji.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam. Autyzm może zdiagnozować zespół specjalistów, złożony z psychologa, logopedy, lekarza psychiatry dziecięcego. Jeśli nie jest Pani pewna diagnozy postawionej przez psychologa, radziłabym udać się do placówki specjalizujacej się w diagnozie autyzmu. Natomiast niezależnie od diagnozy należałoby udać się do logopedy specjalizującego się w pracy z małymi dziećmi, ponieważ Synek ma opóźniony rozwój mowy. 2 letnie dziecko powinno wypowiadać około 300 słow i budować proste zdania, zaś Pani Synek skończył już 3 lata i nie mówi wcale.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Proszę kontynuować diagnozę ale również konieczna jest wizyta u logopedy i rozpoczęcie terapii. Terapia powinna być wielokierunkowa i systematycznie prowadzona.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy