Zaburzenia miesiączkowania a zmiana tryby życia

Witam, jestem Zuzanna. Od dwóch lat mam okres w tamtym miesiącu dostałam dwa razy a w tym nie, powinnam dostać 5 dni temu a nie mam dalej. dlaczego? Co mam zrobić? od jakiegoś czasu zaczęłam biegać, ćwiczyć i się zdrowo odżywiać czy to może być przez to. A i mam bardzo dużo śluzu. :( Czy to normalnie?

Na wstępie, przy opóźnieniu miesiączki warto zrobić test ciążowy. Jesli będzie negatywny, to prawdopodobnie zmiana zachowań, a w szczególności bieganie, bardzo często prowadzą do tego typu zaburzeń cyklu. Jeśli jeszcze schudła Pani kilka kilogramów to odpowiedź jest pewna.