Zmiana diety a opóźnienie miesiączki

Moim problemem jest miesiączka. Powinna ją dostać około 2/3 dni temu. Robiłam test ciążowy, ale wyszedł negatywny. Martwi mnie także wielka ilość śluzu. Jest jej aż tak dużo, że czuję jakbym miała mokrą bieliznę. Ostatnio zaczęłam ćwiczyć i zmieniłam dietę. Może to mieć jakiś wpływ na brak miesiączki? Dlaczego jej jeszcze nie ma?

Dieta może wpływać na cykl miesiączkowy i kilkudniowe opóźnienie krwawienia przy zmianie trybu życia nie jest przeważnie niepokojącym objawem. Biorąc jednak pod uwagę objawy towarzyszące sugerowałabym konsultację z ginekologiem.