Na co wskazują takie objawy przy opóźnieniu miesiączki?

Witam . W grudniu 2023 poroniłam, martwy płód, było łyżeczkowanie, i silna infekcja Okres przed poronieniem był można powiedzieć książkowy choć rzadko ale zdarzały się wyjatki . Po poronieniu miałam różnie zazwyczaj w bliskim terminie lub spodziewanym ,raz tylko najdłuzej spóźnił mi się 3 dni . Teraz okresu nie mam już 5ty dzień mimo tego że bol przedmiesiączkowy był i nawet w tym momencie bola mnie piersi a okresu wciąż brak . Test ciążowy zrobiony wynik negatywny . Dziękuję za każdą odpowiedź
KOBIETA, 34 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

kilkudniowe opóźnienia okresu nie muszą być niczym niepokojącym. Tak się czasem zdarza, ponieważ na cykl miesiączkowy ma wpływ wiele różnych czynników, takich jak silny stres, infekcje czy odchudzanie. Poronienie było z pewnością bolesnym przeżyciem, dlatego miesiączki po utracie dziecka mogą być nieregularne. Negatywny wynik testu ciążowego wyklucza zapłodnienie, ale dodatkowo może Pani oznaczyć hormon beta-HCG.

Jeśli problem ten będzie się utrzymywał w kolejnych miesiącach, proszę skonsultować się w tej sprawie z ginekologiem.

Temat ten został poruszony w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.