Zaburzenia miesiączkowania po przerwaniu stosowania antykoncepcji hormonalnej Yaz

Witam, Przez 4 lata w ramach antykoncepcji przyjmowałam Yaz. Musiałam go odstawić, ponieważ przez 4 ostatnie miesiące zażywania miałam krwawienie przez 25 dni w m-cu. Nie biorę tabletek od 5 m-cy. Teraz krwawienia są bardzo nieregularne, a cykle długie (ostatni 53 dni). Ostatnia miesiaczke mialam 8.01. Z badania usg (4.02) wynika, że jeden jajnik ma cechy policystyczne a drugi pecherzyki do 8 mm, endometrium 6,9. Po badaniu współżyłam bez zabezpieczenia(8.02). Czy mozliwa byla owulacja i ciąża?

Zawsze istnieje taka możliwość. Tego nie można przewidzieć na podstawie USG czy miesiączkowania. Jeśli ma Pani wątpliwości trzeba wykonać test ciążowy najlepiej około tygodnia po zaprzestaniu krwawienia miesiączkowego.