W jaki sposób leczyć zaburzenia miesiączkowania u 13-latki?

Moja córka ma 13 lat od roku jak dostala pierwsza miesiaczke to ciagnie sie przez caly czas na poczatku byly male miesiaczki lecz ostatnio sa dni ze ma obfite jak przy regularnych miesiaczkach i trwaja okolo 4 dni obfite potem pozostaja ale male lub czasem jest okolo 4 dni przerwy i znów to samo . Bylismy u lekarza lecz mowil ze to musi tak byc bo musi sie jej złuszczyć a usg nic nie wykazało . Tarczycy nie ma . A teraz dostala tabl. Tranexamic Acid 500mg czy to jej pomoze?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję postępować zgodnie z zaleceniami ginekologa, w młodym wieku zaburzenia miesiączkowania są częstym zjawiskiem.
Pozdrawiam