Zaburzenia miesiączkowania, powiększone jajniki i plamienia

Witam . Mam 21 lat od kilku lat mam problem z miesiączką ( mam ją co3-5 miesięcy i jest bardzo bolesna ). Moje jajniki są powiększone a od miesiąca mam brązowe plamienie ? jakie mogą być przyczyny tych zmian ?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie. Sądzę, że badanie USG i badania hormonalne będą konieczne w opisanym przypadku.