Zaburzenia miesiączkowania u 21-letniej kobiety

Witam serdecznie. Mam taki problem a mianowicie moje ostatnie 3 miesiaczki( lipiec,sierpień,wczesień) miały zmieniony charakter. Były mniej obfite i krótsze niz te które wystepowały wcześniej. Teraz trwaja maksymalnie 4dni i tylko jednego dnia krwawienie jest większe. W pozostałych dniach jest niewielkie, i z dnia na dziń ustaje. Trochę sie tym martwie gdyż kiedyś moje miesiaczki trwały nawet 6-8dni przy czym 2dni były bradzo obfite. Robiłam test , nie jestem w ciąży.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana obfitości miesiączek nie wydaje się być powodem do niepokoju. Może być to bowiem wynik fizjologicznych zmian hormonalnych do jakich dochodzi wraz z wiekiem. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację ginekologiczną.