Czym może być spowodowany brak miesiączki u 21-latki?

Witam, przychodzę z pewnym problemem a mianowicie jestem po 2 poronieniach -pierwsze miało miejsce 20 października w 12 tygodniu ciąży, wszystko oczyściło się samoistnie miesiączka przyszła po 28 dniach od pierwszego dnia krwawienia kolejne poronienie było biochemiczne 18 stycznia od tego czasu miesiączka się nie pojawiła po 2 tygodniach pojawił się śluz (biały gesty) który utrzymuje się do dzisiaj i towarzyszą mu bóle lewego jajnika aż do dziś (minęło prawie 2 tygodnie) dziś mija 27 dzień od poronienia a po okresie ani śladu tylko te utrzymujące się bóle jajnika i podbrzusza oraz obfity śluz , dodam iż po poronieniu dwukrotnie miałam robione usg (25 stycznia -wykazało ze wszystko ładnie się oczyściło , endometrium 8mm) oraz (4 lutego -brak zmian endometrium 14mm) czym może być spowodowany brak miesiączki i ile trzeba czekać aż przyjdzie , dodam ze 2 tygodnie po poronieniu wspolzylismy z partnerem w zabezpieczeniu a moje cykle były bardzo regularne (28 dniowe) nawet po pierwszym poronieniu. Proszę o szybką odpowiedz pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zwykle miesiączka pojawia się po 4-6 tygodniach od poronienia, choć zarówno ten moment, jak i długość trwania, a także obfitość tej pierwszej po poronieniu menstruacji jest trudna do przewidzenia i wynika z naturalnych predyspozycji organizmu.

Zachęcam do zapoznania się z odpowiedziami naszych ekspertów na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-po-poronieniu oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kolejne-nieregularne-miesiaczki-po-poronieniu-czy-to-normalne.

Może się też pojawić nieco później w przypadku, gdy do poronienia dochodzi późno (np. pod koniec I trymestru). Niemniej uznaje się, że gdy miesiączka nie pojawia się mimo upływu 6 tygodni od poronienia, wskazana jest wizyta ginekologa. W Pani przypadku taka wizyta również jest wskazana – o ile obecność śluzu nie musi świadczyć o niczym niepokojącym (pod warunkiem, że jest to fizjologiczna wydzielina, a nie upławy), tak bóle podbrzusza czy jajnika, nieprzypominające bólów menstruacyjnych mogą być wskazaniem do wykonania badania ultrasonograficznego transwaginalnego.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/poronienie-nawykowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.