Czy to mogło mieć związek z przyjęciem tabletki?

W sobote(23.07) rano zaczela mi sie miesiaczka 5 dni wczesniej niz powinna, wzielam wiec pierwsza tabletke tabletek antykoncepcyjnych, w niedziele rano zadnego krwawienia juz nie bylo, moze lekkie plamienie. W niedziele wieczorem wykonalam test ciazowy dwa razy i za kazdym razem byl negatywny. Czy jest mozliwosc ze przez tabletke antykoncepcyjna skonczylo mi sie krawienie? Moje miesiaczki sa bardzo malo obfite i trwaja 2-3 dni

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zważywszy na to, że Pani miesiączki są zazwyczaj skąpe i trwają 2-3 dni, to taka sytuacja może być w zupełności normalna i nie powinna niepokoić. Tabletki antykoncepcyjne, szczególnie dwuskładnikowe, zawierają wiele hormonów, które również mogły wpłynąć na zahamowanie okresu.

Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości co do stanu swojego zdrowia, to warto się udać do ginekologa na badanie kontrolne. Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej bardzo często dochodzi do różnych dolegliwości ginekologicznych, takich jak częste plamienia lub przesunięcia cykli, dlatego ważna jest stała kontrola ginekologa.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym stosowania antykoncepcji hormonalnej:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-przeciwwskazania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.