Zaburzenia miesiączkowe - co robić?

Witam. Mam 17 lat i mam problem ;/ zazwyczaj mam normalny okres tyle ile mam mieć dni itd., ale od jakichś 4 miesięcy okres mi się zmienia. Powinnam mieć np. 27, a dostaje 20 ;/ i też moja krew jest czerwona tylko 3 dni, a po trzech dniach jest ona czarna i mam ją bardzo długo około 5-6 dni :/ Czy mam się poradzić ginekologa ?? Proszę o pomoc. Ania

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zaburzenia miesiączkowania spotykają wiele kobiet szczególnie w młodym wieku. Najczęściej są spowodowane zaburzeniami hormonalnymi i ustępują z wiekiem. Nie można wykluczyć również innych przyczyn takich jak nagła utrata masy ciała czy silny stres. W celu ustalenia przyczyny problemów z regularnością miesiączek powinna Pani umówić się na wizytę do lekarza specjalisty ginekologa. W razie konieczności lekarz zaleci odpowiednią farmakoterapię.