Zaburzenia ostrości widzenia na jedno oko

28 - kobieta. Pojawily sie zaburzenia ostrosci widzenia na jedno oko. Okulistycznie -bz. Neurolog zalecil badanie mr glowy. Opis : badanie wykazalo zmiany ogniskowe ( 3 podkorowo i 2 przykomorowe w sasiedztwie trzonow komor bocznych). Morfologia zmian w pierwszej kolejnosci nasuwa proces demielizacyjny. Wizyte mam dopiero za miesiac. Prosze o informacje co oznaczaja zmiany ogniskowe ?

Wymaga Pani poszerzenia diagnostyki. Proszę udac sie do neurologa mającego doświadczenie w diagnostyce i leczeniu pacjentów z SM. Zaznaczam, że te wyniki nie świadczą, że jest Pani chora na SM, ale że wymaga Pani dalszej diagnostyki i wyjaśnienia charakteru zmian w OUN. Powinna to byc osoba doświadczona, ponieważ rozpoznanie lub wykluczenie SM wydaje się tylko pozornie proste. Jest kilka chorób dających podobne objawy zarówno klinicznie jak i w badaniu MRI.