Podejrzenie SM przy zmianach w rogach czołowych komór bocznych
Czy to moze byc sm? Rezonans : Przy rogach czolowych komor bocznych drobne zmiany hyperintensywne w czasie T2 zaleznym srednicy 4 mm ktore moga odpowiadac zmianom naczyniopochodnym bez zman ogniskowych po kontrascie bez wzmocnien sygnału. Potencjały wywolane wzrokowe prawidlowe. Mam takie ataki ze wysiadam na pare dni i czesto siadaja mi nogi sa słabsze trudno mi chodzic i kolatania serca. Lekarze lecza mnie na nerwice. CZY TE WYNIKI WYSTARCZA ZEBY POWIEDZIEC ZE NA 100% NIE MAM SM?

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Kryteria rozpoznawania choroby są bardziej złożone więc na 100% nie można wykluczyć. Czy to całość opisu badania? Nie są to zmiany typowe dla SM. Proszę udać się z wynikiem do neurologa