Co oznaczają widoczne pojedyncze ogniska w MRI?
Witam , dostałam opis badania MRI głowy "W istocie białej płatów czołowych widoczne są pojedyncze ogniska srednicy 2-3mm, hyperintensywne w obrazach T2 zaleznych oraz Tirm" co to oznacza ?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Możliwości leczenia dzieci autystycznych
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.
Witam!
Konieczne badanie neurologiczne, EEG, potencjały wywołane, pobranie płynu mózgowo-rdzeniowego, czyli pogłębienie diagnostyki neurologicznej. Obraz RM głowy ujawnił drobne ogniska w istocie białej i należy to uściślić: stare zmiany naczyniopochodne, czy demielinizacyjne.
Powodzenia
W. Łuczkowski.