Zaburzenia rytmu i dodatkowe pobudzenia komorowe

Witam byłam wczoraj u kardiologa,jednak nie za bardzo zrozumiałam co mi właściwie jest.Podczas badania cały czas zaburzenia rytmu dodatkowe pobudzenia komorowe???O co chodzi czy to coś groźnego?

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Dodatkowe pobudzenia nadkomorowe są pospolite u osób zdrowych (<100-200/ 24h). Często występują też przejściowo, gdy pojawia się czynnik wyzwalający- emocje, alkohol, kofeina, narkotyki, zaburzenia elektrolitowe, zakażenia, nadczynność tarczycy.

Leczenie rzadko kiedy jest potrzebne, należy eliminować czynniki wywołujące.

z poważaniem
Michał Kurek