15 pojedynczych pobudzeń komorowych w EKG Holtera

Witam, Kobieta 30 lat. proszę o interpretację wyniku Holtera EKG. QRS 102104, Sr rytmu 71/min, max 137/min.,46/min. Wystapiło 15 pojedynczych pobudzeń komorowych i 115 pojedynczych pobudzeń nadkomorowych. Dodam, że od kilku mies. biorę Bibloc na wyciszenie serca, gdyż część z tych pobudzeń odczuwam w nieprzyjemny sposób.Z tego powodu nabawiłam się już chyba nerwicy.ECHO serca wykazało mała niedomykalność zastawki mitralnej. Czy te arytmie są groźne czy raczej wynikają ze stresu o zdrowie?

Aleksander Ropielewski

W zależności od dokłądnego rodzaju pobudzeń dodatkowych jakie występują. Jest to jednak normalna ilość pobudzeń dodatkowych i nie budzą one niepokoju.