Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Komorowe zaburzenia rytmu serca a farmakoterapia

Zdiagnozowano u mnie komorowe zaburzenia rytmu serca, w badaniu Holtera stwierdzono rytm zatokowy 58/81/160u/min., ok. 1716 dodatkowych pobudzeń komorowych, w tym 76 cykli bigeminii komorowej, ok. 8 pobudzeń dodatkowych komorowych izolowanych, bez pauz. Lekarz zalecił Concor 2,5 mg. Mam raczej niskie ciśnienie, zaburzenia depresyjne, dlatego zasięgnęłam rady drugiego lekarza, który przepisał Nebispes 5 mg. Teraz mam dylemat, który z leków w moim przypadku jest właściwszy. W tej chwili mam uczucie ciężaru w klatce piersiowej. Będę wdzięczna za odpowiedź.

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu

Stosowanie dronedaronu w praktyce - 10 gorących pytań

Migotanie przedsionków to duży problem społeczny. Wiele osób cierpi na tę przypadłość. Leczenie migotania może polegać na podaniu dronedaronu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tej terapii.

Witam! W przypadku komorowych zaburzeń rytmu beta-blokery są skutecznymi i dobrze tolerowanymi lekami. W Pani przypadku wydaje się, że wykryte zaburzenia rytmu nie wymagają żadnych dodatkowych interwencji a jedynie farmakoterapii. Z dwóch przedstawionych leków tylko bisoprolol (Concor) jest rekomendowany w zaburzeniach rytmu, ze względu na działanie stabilizujące błonę komórkową. Regularne stosowanie powinno zmniejszyć ilość dodatkowych skurczów serca. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy