Zaburzenia widzenia a choroby wątroby i trzustki

Mam problem ze wzrokiem tzn.nachodzi mi mgła oraz pojawiają się pajączki. Wizyta u kilku okulistów nić nie dała, też nefrolog i neurolog też nic nie znaleźli , ktoś mi powiedział że może być przyczyna w źle pracujących np.wątrobie lub trzustce czy śledzionie,czy jest to możliwe proszę o pomoc jeżeli może być to przyczyna to gdzie szukać pomocy.

Zaburzenia widzenia nie powinny mieć jakiegokolwiek związku z wątrobą, trzustką czy też śledzioną. Może powodem dolegliwości są jakieś zmiany niedokrwienne przejściowe w zakresie narządu wzroku czy ośrodka wzroku w mózgu. Trzeba by zastanowić się np. nad wykonaniem TK głowy, czy też USG Dopplera tętnic szyjnych. W tej kwestii tak na prawdę decydujące wskazania powinien postawić neurolog.