Zaburzenia widzenia barwnego

Dzień dobry ;) W tym roku chciałabym wstąpić w szeregi Policji. Ale.. Mam problem z widzeniem barwnym, tzn. wszystkie kolory odróżniam i widzę prawidłowo, ale nie potrafię odczytać cyferek na tablicach Ishihary. Czy może to stanowić duży problem? Od razu otrzymam kat. "niezdolna"? Słyszałam, że można jeszcze poprosić lekarza o badanie na lampie wilczka. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź! Nie chcę, żeby to przekreśliło mój start...

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

z tego co się orientuję jest to przeciwwskazanie do pełnienia służby jednak jeśli Pani chce może Pani spróbować jeszcze raz udać się do lekarza.

Pozdrawiam.

Witam.
Zaburzenie widzenia barwnego nie jest przeciwskazaniem do pracy w policji - jednak nie może Pani pracować w wydziale ruchu drogowego.
Pozdrawiam