Zaczerwienie i podrażnienie warg sromowych po zastosowaniu globulek Iladian Direct

Witam, po użyciu kilku globulek Iladian direct mam podrażnione wargi sromowe , piecze i skóra wokół jest zaczerwieniona i swędzi i piecze co robić strasznie dokucza mi ten stan. Czy ewentualnie wizyta u dermatologa jest wskazana. Dziękuję Ela i czekam na poradę

Witam! Opisane zmiany najprawdopodobniej są wynikiem reakcji alergicznej na jeden ze składników preparatu. Proszę spróbować smarować zmienioną okolicę maścią z hydrocortizonem. Zmiany powinny mieć tendencję do samoistnego ustępowania jeśli jednak tak się nie stanie należy skonsultować się z dermatologiem lub lekarzem POZ.