Zaczerwienienie i drobna swędząca wysypka w okolicach kciuka na zewnętrznych stronach obu dłoni

Mojej 14-letniej córce zdarza się od jakiegoś czasu,choć nie za każdym razem,że pojawia się u niej zaczerwienienie i drobna swędząca wysypka w okolicach kciuka na zewnętrznych stronach obu dłoni,np podczas mycia naczyń,nawet bez użycia płynów lub podczas wyciągania ogórków kiszonych ze słoja.Skąd te uczulenie,jak temu zapobiegać i jak pomóc córce podczas wysypki?

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
być może jest to jakiś rodzaj alergii kontaktowej, najlepiej udać się do alergologa aby wykonać dokładniejsze badania.