Zajście w ciążę przy zdiagnozowanym wypadaniu odbytu

Witam. Mam zdiagnozowane wypadanie odbytnicy,mialam miec operacje jdnak zaszlam w ciaze. Jakie moga byc powiklania tego stanu ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, samo wypadanie odbytnicy nie powinno znacząco wpłynąć na przebieg ciąży jednakże ciąża może nasilić ciężkość wypadania odbytnicy. Proszę koniecznie o konsultacje z ginekologiem w tej sprawie. Pozdrawiam