Zakażenie bakterią Citrobacter freundii po operacji wyrostka i ropnia na jelicie
Citrobacter freundii taka bakteria został zakażony mój 18 letni syn po operacji wyrostka i ropnia na jelicie operacja była 17 lutego w domu od 11 tyg. Sączy sie ropa i nawet krew stosuje rożne płyny. Maści I nadal sie rana Po drenie i na szwie nie goi sa dwie małe dziurki usg z 2 .04. dobre Wyszlo ze to powierzchowne i w skórach posiew aktualny z przed 3 tygodni wyszedł jalowy nic nie wykazał dodam ze syn jest alergikiem i często zażywał sterydy Proszę mi pomoc pozdrawiam jola

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Jak szuka się żywych dawców do przeszczepów?
Organy do przeszczepów nie zawsze są pobierane od zmarłych dawców. Czasem konieczne są narządy od żywych osób. Jak można znaleźć takiego dawcę? Obejrzyj film i dowiedz się tego.
Witam Pani Jolu. Zapalenie wyrostka to niekiedy bardzo poważne schorzenie zwłaszcza gdy bakterie jelitowe w tym Citrobacter freundii przedostaną się do otrzewnej z perforowanego wyrostka. Stąd drenaż i ropienie. Dodatkowe schorzenia oraz sterydoterapia pogarszają sytuację. Rana musi się najpierw oczyścić z bakterii i następstw infekcji, by następnie mogła się zagoić. Nie ma rady - trzeba ranę sączkować i przepłukiwać - ja do płukania stosuję octenilin, na skórę octenisept i opatrunki.