Zakażenie wirusowe a zapalenie płuc

witam. Zlapalem wirusa po ktorym rozpoznano u mnie zapalenie pluc. Lekarz przypisal mi amoxicicllin500mgx3, potem doxycycline100mgx1.Nastepnie zwiekszono mi dawke na 2xdziennie i dzis mija 8albo9 dzien jak biore doxycyc. i nie odczuwam poprawy. 24.XII.poszedlem (4raz) do lekarza, ktory przypisal mi co-amoxiclav500mg/125mg film-coated -amoxicillin/clavulanic acid. Czy powinienem go brac/zmienic? doxycyc.raczej nie zadzialala a amoxicicllin bralem wczesniej? dziekuje i pozdrawiam.

Proszę przyjmować leki tak jak zalecił lekarz. I za max.3 dni zgłosić się do kontroli. Wszelkie zmiany w leczeniu może podjąć tylko lekarz po osobistym zbadaniu pacjenta.