Sarkoidoza i ból stawów a odstawienie leków sterydowych

Mam sarkoidoze ostrą. Czyli jest tylko do obserwacji. Miałam bole stawow i bedac w szpitalu podawali mi solu medrol, po wyjsciu biore encorton 10mg, od dzis 7,5mg potem po 5mg przez 3 dni. Problem w tym ze juz wczesniej zmniejszylam dawke z 10mg do 5mg i bol stawow powrocil. Lekarz powiedzial ze jak najszybciej trzeba odstawic sterydy ale co z bólem? Ból jest okropny.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Leczeniem opisanych dolegliwości bólowych stawowych powinien zająć się specjalista reumatolog. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.