Zakończenie miesiączkowania przez 51-latkę

Dzień dobry, mam 51 lat, okres regularny, biorę tabletki antykoncepcyjne. Czy mogę w jakiś sposób zakończyć miesiączkowanie?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

czy ma Pani objawy takie jak uderzenia gorąca, zlewne poty, zaburzenia snu, drażliwość. Jeśli tak to oznacza, że menopauza się zbliża. Jednak nie dowie się Pani o tym bez odstawienia leków hormonalnych. Pomimo tego bez menstruacji również istnieje możliwość zajścia w ciąże dlatego sugeruje się przyjmowanie antykoncepcji przez 2 lata po menopauzie.

Pozdrawiam.