Zakrzepy i plamienia koloru ciemnobrązowego przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Prosze o jakas rade, 10 dni temu dostalam przedwczesnej miesiaczki, choc nie wiem czy mozna to tak nazwac. Pojawiaja sie zakrzepy krwi i plamienie koloru ciemnobrazowego. Wystepuja rowniez bole w podbrzuszu. Troche mnie to niepokoi gdyz zwykle miewam normalne krwawienie ktore moze nie jest zbyt regularne ale zawsze trwa od 5 do 6 dni. Tym razem to plamienie trwa juz 10 dni. Dodam, ze zazywam tabletki antykoncepcyjne od 3 miesiecy i jestem na antybiotyku, czy w tym moze byc przyczyna?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krwawienie jak najbardziej może być wynikiem stosowania antybiotyku. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju. Proszę tylko pamiętać o stosowaniu dodatkowego zabezpieczenia w czasie stosowania antybiotyku oraz 7 dni po jego zakończeniu. Większość antybiotyków obniża bowiem działanie antykoncepcji hormonalnej.