Zalecenia po operacji zaćmy oka

Wczoraj przeszłam operacje zaćmy oka mamplastikową nakładke na oku .Ile dni muszę ją nosić ,jakie środki ostrożności zachować na najbliższe dni.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! O tym jak powinno wyglądać dalsze postępowanie powinien Panią poinformować lekarz okulista, który wykonywał zabieg. Mówiąc ogólnie powinna Pani się oszczędzać, stosować krople do oczu wg zaleceń, unikać wysiłku fizycznego, unikać pochylania się i napinania mięśni brzucha, zrezygnować z podnoszenia ciężkich rzeczy. Proszę także nie uciskać operowanego oka i nie trzeć go, nie korzystać z gorących kąpieli czy też sauny a ewentualną wydzielinę usuwać wilgotnym, czystym wacikiem.