Dlaczego oko się lepi?

Witam miałem operacje na zacme 3 dni temu oko trochę jest jakby lepiące po kroplach. Czy mogę je delikatnie przemyć badz umyc i czym ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

po operacji zaćmy oko jest szczególnie wrażliwe. Należy więc unikać pocierania, dotykania czy uciskania oka oraz zabezpieczyć je szczelnym opatrunkiem na co najmniej kilkanaście godzin po zabiegu.

Najlepiej nie przemywać oka przez kilka kolejnych dni od operacji. Jeśli jednak to konieczne z powodu zalegającej wydzieliny, to najlepiej pozbyć się jej przy pomocy wilgotnego i czystego wacika, pamiętając przy tym o zachowaniu szczególnej ostrożności.

Najlepiej uważać także w trakcie mycia twarzy oraz kąpieli. Włosy najlepiej myć pod prysznicem w pozycji stojącej, aby zminimalizować ryzyko dostania się szamponu oraz wody do oka. W tym czasie dobrze jest używać opatrunku, który osłoni oko. Proszę również pamiętać, żeby przed aplikacją kropli dokładnie umyć ręce.

Więcej na temat operacji zaćmy przeczytać można pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/operacja-usuniecia-zacmy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.