Stosowanie kropli do oczu przy jaskrze

Czy przy jaskrze jednego oka ,krople podaje się do obydwu oczu? Czy jak ma się jaskrę i zaćmę można od razu chirurgicznie zrobić jaskrę i zaćmę?
ponad rok temu

Witam serdecznie.
O ile jaskra dotyczy tylko jednego oka, a w drugim nie występują cechy nadciśnienia śródgałkowego i lekarz nie zalecił inaczej możliwe jest zakraplanie leków tylko do jednego oka. Jednoczesna operacja jaskry i zaćmy jest możliwa z technicznego punktu widzenia, jednak nie wszystkie ośrodki podejmują się tego rodzaju interwencji.