Zamiana antybiotyku w tabletkach na zastrzyki

Dzień dobry, lekarz rodzinny na początku lipca stwierdził u mnie anginę i przepisał Duomox, niestety po tygodniu nie było poprawy i dostałem Zamur, niestety to również nie pomagało i infekcja się rozprzestrzeniała. Teraz dostałem Biofuroksym w zastrzykach, jednakże jest to ten sam antybiotyk (cefuroksym). Pytanie moje jest takie, czy jak już przyjmowałem ten antybiotyk w tabletkach to czy właściwa jest zamiana na zastrzyki a nie podanie całkiem innego antybiotyku?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc zalecić odpowiednie postępowanie. Proponuję ponownie udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Najczęściej zmiana jest wykonywana na antybiotyk z innej grupy.