Zamiana Ovulastanu Forte na Ovulastan

Biorę Ovulastan Forte. Lekarz zapisał mi Ovulastan przez pomyłkę, zorientowałam się w domu, po zakupie. Czy przechodząc teraz z mocniejszych na słabsze mam normalnie zrobić 7-dniową przerwę? Czy mniejsze stężenie Ethinylestradiolum ma wpływ na działanie antykoncepcyjne?

Aleksander Ropielewski

Powinna Pani zastosować taką samą przerwę odstawienną jak przy ovulastan forte. Również ovulastan ma działanie antykoncepcyjne. Jeżeli jednak lekarz nic nie mówił o zmianie leku to warto się upewnić, że faktycznie była to zmiana zamierzona.