Zmiana tabletek z Ovulastan na Ovulastan Forte

Ginekolog zmieniła mi tabletki z Ovulastan na Ovulastan Forte. Nowe tabletki miałam przyjąć pierwszego dnia okresu, tylko że w tym czasie miałam brązowe plamienia i jednego dnia zauważyłam między gęstą brązową wydzieliną-krew. Więc zaczęłam branie tabletek. Nie wiem czy się nie pospieszyłam. Czy to na pewno był okres? Jak sprawdzić czy tabletki działają prawidłowo? Czekać aż wystąpi okres w przerwie pomiędzy opakowaniami, czy co zrobić żeby mieć pewność że chronią przed ciążą? Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W razie wątpliwości proszę zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni. Po tym czasie powinna Pani być zabezpieczona przed ciążą.