Zamknięte zaskórniki wokół brody

Witam . Od pół roku zmagam się z zaskórnikami zamkniętymi koło brody oraz mniejszą ilością na czole które widać po naciągnięciu skóry i w tym samym miejscu wychodzącymi pryszczami. Proszę mi doradzić jak sobie mam z tym poradzić, czy da się to wyleczyć bez wizyty u dermatologa.Z góry dziękuje

Dzień dobry,

Bardzo trudno doradzać bez obejrzenia twarzy, ale myślę że w opisanej sytuacji pomocne mogą być zabiegi złuszczające (peelingi chemiczne lub mikrodermabrazja laserowa).

Pozdrawiam