Zanieczyszczona, cała twarz w czarnych kropkach, zaskórnikach

Witam, Już nie wiem co robić z moją cerą. Wydaje mi się, że jest bardzo zanieczyszczona, cała twarz w czarnych kropkach, zaskórniakach. Całe czoło i policzki w małych drobnych krostkach, nierówna powierzchnia. Do tego się błyszczę po umyciu twarzy. Makijaż wygląda bardzo nieestetycznie. Obecnie używam delikatnego płynu do oczyszczania, płynu micelarnego, hydrolatu oczarowego i rano delikatnego kremu nagietkowego, a wieczorem serum z kwasem migdałowym, lub kremu nawilżającego.

To, co Pani opisuje jako "zanieczyszczenie", to typowy obraz trądzika zaskórnikowego. Makijaż tylko pogarsza sprawę zapychając pory. Wymienione przez Panią kosmetyki niczego nie oczyszczają i w ogóle nie działają na trądzik. Trzeba pójść do dermatologa i zacząć się leczyć.

Witam najlepszym rozwiązaniem jest udac się do kosmetyczki na peeling kawitacyjny lub migdałowy. Do pielęgnacji należy użuywać kremów dobranych do swojego rodzaju skóry o lekkiej konsystencji, 1x w tygodniu można wykonac peeling enzymatyczny.