Zanik jądra w mosznie u niemowlaka

Zaraz po urodzeniu u syna stwierdzono wodniaki jąder, następnego dnia stwierdzono, że po lewej stronie jest tylko obrzęk nie wodniak.Faktycznie zniknął i było jądro w mosznie. Tydzień temu zniknęło jadro z moszny, udałam się do chirurga, który stwierdził po badaniu, ze nie ma go w mosznie, pachwinie wysłał mnie na usg. Po usg okazało się, że nie ma go, jest tylko przepuklina. Proszę o info czy może znajdować w jamie brzusznej czy w ogóle go nie było i przepuklina sprawiała wrażenie, że to jadro?

Szanowna Pani!
Przedstawiony przypadek powinien być dokładnie przeanalizowany. Trudno odpowiedzieć bez zebrania dokładnego wywiadu i bezpośredniego badania pacjenta.
Lokalizację jądra powinno wskazać badanie USG. Jeśli badanie to nie przyniosło odpowiedzi, diagnostykę należy rozszerzyć o badanie tomograficzne lub rezonans magnetyczny.
Może być prawdopodobny scenariusz, że jądra nie było w mosznie, a jego obecność imitowana była przez przepuklinę.

Z uwagi na powagę sytuacji, proszę konsultować się z pediatrą i urologiem dziecięcym.

Pozdrawiam serdecznie.