Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanik jądra w mosznie u niemowlaka

Zaraz po urodzeniu u syna stwierdzono wodniaki jąder, następnego dnia stwierdzono, że po lewej stronie jest tylko obrzęk nie wodniak.Faktycznie zniknął i było jądro w mosznie. Tydzień temu zniknęło jadro z moszny, udałam się do chirurga, który stwierdził po badaniu, ze nie ma go w mosznie, pachwinie wysłał mnie na usg. Po usg okazało się, że nie ma go, jest tylko przepuklina. Proszę o info czy może znajdować w jamie brzusznej czy w ogóle go nie było i przepuklina sprawiała wrażenie, że to jadro?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Szanowna Pani!
Przedstawiony przypadek powinien być dokładnie przeanalizowany. Trudno odpowiedzieć bez zebrania dokładnego wywiadu i bezpośredniego badania pacjenta.
Lokalizację jądra powinno wskazać badanie USG. Jeśli badanie to nie przyniosło odpowiedzi, diagnostykę należy rozszerzyć o badanie tomograficzne lub rezonans magnetyczny.
Może być prawdopodobny scenariusz, że jądra nie było w mosznie, a jego obecność imitowana była przez przepuklinę.

Z uwagi na powagę sytuacji, proszę konsultować się z pediatrą i urologiem dziecięcym.

Pozdrawiam serdecznie.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej. Odpowiedź zredagował: Przemysław Zarzeczny w ramach Akademii abcZdrowie.pl.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy