Zanik miesiączki z powodu bulimii

Pomimo ,że mam już prawie 19 lat, a pierwsza wizyta u ginekologia jest odkładana, ze strachu, wstydu z przebytych przeżyć. Z powodu bulimii po raz drugi, zanikła mi miesiączka. Piszę po raz drugi, ponieważ wcześniej miesiączka zatrzymała mi się na 3/4 miesiące, później wróciła, ponieważ zaczęłam się racjonalnie odżywiać. Obecnie, nawrót bulimii, pozbawił mnie miesiączki. Jakie mogą być powikłania braku miesiączki? Czy jest możliwość uregulowania hormonami cyklu? Czy po takich hormonach,się tyje?

Brak miesiączki jest wg mnie najbardziej czytelnym objawem bulimii. Niektórzy autorzy wskazują na duże prawdopodobieństwo utraty zdolności rozrodczych. Równolegle z poradą Ginekologa zalecam wizytę u psychiatry i rozważenie podjęcia psychoterapii.