Co oznacza zanik miesiączki podczas stosowania antykoncepcji?

Po 4 latach na tab. anty. zanikła mi miesiączka. Przez rok miałam 4 okresy. W szpitalu wykonano mi badania w kierunku PCOS. Mimo że wyniki wszystkich hormonów mam idealne (m. in. brak hiperandrogenizacji, stosunek LH:FSH dobry, tarczyca ok: TSH=1,9, brak insulinooporności, kortyzol ok), brak u mnie trądziku, nadwagi i hirsutyzmu (oprócz linii włosków od pępka w dół i kilku włosów przy sutkach - jestem ciemną szatynką), a w obrazie USG wyszło na jednym jajniku 8 pęcherzyków a na drugim 6, przy objętości jajników 3,5 i 5 ml, to postawiono mi diagnozę Zespół Policystycznych Jajników FENOTYP B. Dodam, że okresy po jednym miesiącu z Duphastonem wróciły - cykle długości 31-35 dni. Mam wątpliwości co do postawionej diagnozy- czy jest prawidłowa? Co oznacza FENOTYP B?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udać się na konsultację do innego ginekologa.

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.