Zanik miesiączki po rygorystycznym odchudzaniu

Witam. Mam 19 lat, po dość rygorystycznym odchudzaniu (ostatecznie przy 170 waga 47kg) trwającego ponad pół roku zanikła mi miesiączka. Taki stan utrzymuje się już ponad rok. W międzyczasie byłam na wizycie u ginekologa, brałam tabletki 'Progynova 21' i 'Provera'. Później przeszłam tylko na 'Provere'. Po odstawieniu tabletek miesiączka samoistnie wystąpiła tylko raz. Robiłam także badania hormonalne i wyszły w normie. Od razu zaznaczę, że przez ten czas dużo przytyłam bo do 59 kg Jakiś pomysł?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa, najlepiej z także ze specjalizacją ginekologia. po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Myślę,że można w Pani wypadku mówić o zaburzeniach odzywiania. W związku z tym potrzebne jest działanie różnych grup specjalistów, którzy bedą mogli Pani pomóc. Po pierwsze - proszę podjąć psychoterapię (bo choć pani przytyła, to chorobowe mechanizmy nadal działają). Po drugie - udać się do lekarza endokrynologa, który sprawdzi poziom hormonów. Po trzecie - przeprowadzić podstawowe badania zlecone przez lekarza POZ, dla sprawdzenia jak duże wyniszczenie organizmu nastąpiło w trakcie restrykcyjnego odchudzania. Pozdrawiam.