Zanik miesiączki po szybkim odchudzaniu

Witam, Od 20 raku życia miałam lekką nadwagę i postanowiłam schudnąć. Moja dieta polegała bardziej na zdrowym odżywianiu niż na ograniczaniu ilości kalorii ( jadłam ok 2000 kcal). Bardzo intensywnie tez ćwiczyłam. Schudłam ok 6 kio w 3 miesiące. W tym okresie zanikła mi miesiączka. Po leczeniu hormonalnym okres wrócił lecz po odstawieniu leków znowu zaniknął. Obecnie ważę 63 kg/ 170 wzrostu. Dalej intensywnie ćwiczę. Moja ginekolog nie potrafi mi pomóc. Co mam zrobić?

Witam Panią,

Koniecznie należy wywołać okres. Próbuje Pani jeszcze konsultacji u innego ginekologa. Jako dietetyk chciałabym przyjrzeć się też dokładniej Pani diecie, czy oby na pewno jest ona odpowiednio zbilansowana i zdrowa, Jeżeli w jadłospisie są braki, które wyniszczają organizm to okres nie powróci. Tak więc jedno to dieta a drugie to przestanie Pani tak intensywnie ćwiczyć!! Wystarczy 3razy w tygodniu. Podczas ćwiczeń wydzielany jest testosteron i to ma wpływ na zanik miesiączki.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk