Jak się zmotywować do odchudzania i utrzymywania wagi?

jak sie motywowac by schudnac i trzymac sie diety?

Dzień dobry, motywację zawszę znajdujemy w powodzie decyzji o zmianie trybu żywienia. Czasami jest to choroba, często nadwaga będąca chorobotwóczrcza i zauważalna dla najbliższych a niekiedy chęć zdrowego trybu życia. Każda jest dobra oby tylko prowadziła do celu. Trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam! Sylwia Beyer-Wygońska

Witam. Każda osoba ma różne powody by schudnąć i każdą osobę może motywować zupełnie co innego.
- Po pierwsze należy być świadomym, że proces utraty wagi to cel długoterminowy, który wymaga dużego wysiłku. Nie można spodziewać się, że efekty pojawią się bardzo szybko.
- Motywacja do schudnięcia może być większa, jeśli ćwiczenia i dieta stosowane są w grupie. Można wtedy porównywać swoje wyniki z wynikami przyjaciół i wzajemnie się motywować. Jeśli otaczamy się ludźmi, którzy nas wspierają lub zmagają się z podobnymi problemami do naszych, wtedy łatwiej osiągnąć cel.
- Trzeba sobie stawiać realne cele, które jesteśmy w stanie zrealizować. Można je też podzielić na mniejsze cele, które będziemy realizować małymi kroczkami. Każdy taki mały zrealizowany plan należy traktować jako sukces i najlepiej zapisywać w dzienniczku odchudzania.
- Za zrealizowanie kolejnych celów można się nagradzać np. zakupem nowego ubrania, a może to ubranie będzie już o rozmiar mniejsze? Na pewno nie należy nagradzać się jedzeniem!
- Proszę postarać się unikać pokus, np. w sklepie unikać działów ze słodyczami i niezdrowymi przekąskami. Lepiej zaprzyjaźnić się z pobliskim warzywniakiem.
- Warto co jakiś czas robić sobie zdjęcia, by móc porównać jak zmienia się nasza sylwetka w trakcie odchudzania. Często na codzień nie potrafimy dostrzec tych zmian.
- Zapraszam na stronę www.zdrowapasja.blogspot.com, gdzie znajdzie Pani zdrowe przepisy, które również mogą motywować do zdrowego odżywiania.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią,

Trudne pytanie ponieważ każdy z nas jest inny i co innego może nas motywować do działania. Z pewnością jednak dieta nie powinna być zbyt rygorystyczna i drastyczna ponieważ szybko się Pani zniechęci. Postara się Pani zmienić swoje nawyki żywieniowe i stosować się do podstawowych zasad zdrowego odżywiania oraz włączyć aktywność fizyczną. Efekty, które się pojawią najlepiej zmotywują Panią do dalszego odchudzania:)
Powodzenia!!
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska