Jak zmotywować się do odchudzania i uprawiania sportu?

Witam. Jak można sie zmotywowac do odchudzania ? Wazę 74kg przy wzroście 172cm. Ogólnie chodzi o brzuch tylko, prawie codziennie sobie mowie, nie będę jeść fast foodów i innych rzeczy,ze zaczne ćwiczyc mimo to ze lubię sport nie potrafię sie zmotywowac, ciagle przekladam postanowienie. Zazwyczaj dużo jem wieczorem po pracy.

Witam serdecznie,
Najlepszą motywacją jest postawienie sobie jakiegoś celu, do którego będziemy stopniowo dążyć. Teraz taką motywacją mogą być wakacje, to że chcemy by nasze ciało dobrze wyglądało w stroju kąpielowym. Najlepszą motywacją jest jednak silna chęć zmian swojego stylu życia, w tym odżywiania. Wiadomo, że aktywność fizyczna i prawidłowa dieta, pozwalają nam na długie życie w zdrowiu, bez częstych wizyt u lekarzy.
Na pewno łatwiej będzie Pani podtrzymać postanowienia, jeśli skorzysta z porady dietetyka. Nasza praca na tym polega, oprócz ułożenia odpowiedniego planu żywieniowego, motywujemy by pacjent był zadowolony z efektów, a co najważniejsze uwierzył, że zmiany są możliwe, że może, że potrafi.