Jak zmotywować się do diety?

witam chciala bym schudnac mam26 lat 162cm 63kg , nie odrzywiam sie zdrowo bywaja fastfudy i slodycze ,brak silnej woli, prosze mi polecic naprawde jakies tabletki kture skutkuja jakis wspomagacz okropnie sie czuje w swojej skurze ciele jestem zalamana i nie chce mi sie zyc gdy spogladam w lustro prosze o pomoc bez tabletek wiem ,ze ciezko mi bedzie sie zmotywowac jakies specjalistyczne dla otylych jak dla mnie ratunkuuuu:(((( pozdrawiam

Witam.
Pani aktualna masa ciała mieści się w normie (BMI wynosi 24). Nie jest Pani otyła. Odradzam stosowanie kuracji odchudzającej opartej na środkach farmakologicznych. Przestrzegam przed stosowaniem zwłaszcza tz.fat burnerów, które mogą okazać się niebezpieczne dla życia i zdrowia. Zachęcam do przeczytania mojego artykułu na ich temat: http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101460,15046610,DNP_Burner___zabojczy_srodek_chwastobojczy_jako_wspomagacz.html#TRNajCzytSST
Jeśli chce Pani poprawić swój wygląd proponuje zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia oraz wprowadzić aktywność fizyczną 5-6 razy w tygodniu po 30-45 min. Oprócz wyglądu powinniśmy dbać również o nasze zdrowie i proszę o tym pamiętać. Jeśli potrzebuje Pani dalszej konsultacji proszę napisać na adres e-mail: info@diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam. Moja rada dla Pani to wybrać się do dobrego dietetyka, który pomoże Pani zmienić nawyki żywieniowe. Dieta bogata w słodycze, fast-foot powoduje, że jesteśmy zmęczeni, ospali, nie mamy ochoty i chęci na nic. To ciągły wysoki poziom cukru we krwi, który sprawia, że jest Pani rozdrażniona i niespokojna. Potrzebuje Pani więcej nieprzetworzonych produktów w diecie, bogatych w witaminy, składniki mineralne, magnez, wit. z gr.B. Zrzucenie kilku kilogramów pomoże zaakceptować sylwetkę, jeśli dieta jest odpowiednio dobrana - będzie ją Pani stosować. Z osobami, które mają słabą motywację, a odchudzają się u mnie widzę się nawet co tydzień, rozmowa i kontakt z dietetykiem pomaga im wytrwać w postanowieniu i mobilizuje . Warto się zastanowić jakby się Pani czuła, gdyby "tabletka" bez zmiany diety nie zadziałała? Myślę, że mogła by tylko pogorszyć stan i utwierdzić w tym, że nie ma dla Pani pomocy, a to nie prawda. Czasem warto skorzystać z pomocy specjalisty, porozmawiać z kimś o tym jak się czujemy, co nas boli, zmiana diety na bardziej racjonalną będzie pierwszym krokiem. Pozdrawiam