Dieta norweska a odchudzanie

witam mam 26 lat 162cm 63kg ,chcem schudnac prosze mi polecic jakies skuteczne tabletki . Okropnie sie czuje w swojej skurze prosze o dobra rade i chcem sprubowac do tego diety norweskiej. Prosze mi pomoc jestem zdesperowana ratunkuuuuuuu bez tabletek jakichs specjalnych niemam szans i nie mam tez silnej woli dlatego potrzebny mi jakis wspomagacz co by mnie zmobilizowal. pozdrawiam Iwona

Witam serdecznie Iwona!

Musisz wiedzieć, że nie ma skutecznych tabletek odchudzających - gdyby były, nie mielibyśmy problemu z nadwagą i otyłością. Poza tym, należy sobie uświadomić, że nie ma diety cud ... żadna dieta stosowana przez krótki okres czasu nie przyniesie trwałych efektów. Żeby schudnąć, trzeba zmienić swoje nawyki żywieniowe, zmienić siebie i swój styl życia. Żeby to zrobić najlepiej skorzystać z porady dobrego dietetyka - specjalisty, który Cię poprowadzi.

Natomiast, jeśli chodzi o dietę norweską - to szczerze odradzam. Jest to dieta jednostronna, bazująca głównie na jajkach (codziennie kilka!) i wykluczająca węglowodany złożone, które są naszym podstawowym źródłem energii. Po zakończeniu diety może pojawić się efekt jo jo - nie warto zaczynać!

Pozdrawiam!

Witam, nie istnieją żadne leki na odchudzanie, które były by zdrowe lub miały specjalne działanie, oprócz racjonalnej diety, nie jestem Pani w stanie nic zaproponowac. Jeżeli potrzebuje Pani pomocy specjalisty to proszę o kontakt ania@dietaslim.pl

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Nie ma specjalnych tabletek na odchudzanie, jedynym zarejestrowanym i dopuszczonym lekiem na rynek polski jest Orlistat, choć nie pozostaje bez efektów ubocznych.