Czy nagłe odstawienie tabletek odchudzających skutkuje powrotem do dawnej wagi?

Witam! Chciałabym zapytać jak to jest ze stosowaniem tabletek odchudzających. Stosuje TL i widzę efekty, ale czy po skończonym opakowaniu i po osiągnięciu chcianej wagi nadal powinno się brać tabletki? Czy nagłe odłożenie ich nie skutkuje przywróceniem dawnej wagi? Jak uniknąć efektu jo-jo?

Odstawienie tabletek na odchudzanie może skutkować efektem jojo. Podstawą jest zmiana nawyków żywieniowych na stałe. Powinna to być zdrowa urozmaicona dieta. Stosowanie wspomagaczy nie jest dobrym pomysłem na odchudzanie. Zachęcam do skorzystania z pomocy dietetyka. Ważne jest, aby dieta była dopasowna do Pani indywidualnych potrzeb, a nie szablonowa. Proszę unikać diet restrykcyjnych, które prowadzą do wyniszczenia organizmu.Głodowanie oznacza utratę masy mięśniowej.