Waga nastolatki: jak schudnąć w 14 dni?

Jestem kobietą. Mam 16 lat. Ważę 70 kg. Jak szybko i efektywnie schudnąć w 14 dni? Jakie wykonywać ćwiczenia? Jaką stosować dietę? Proszę o odpowiedź. Nie próbowałam diet odchudzających i nie choruję na żadne choroby przewlekłe.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ze względu na to, iż ciągle się rozwijasz nie powinnaś stosować żadnych diet odchudzających na własną rękę. Szybka utrata masy ciała może skutkować wyniszczeniem organizmu oraz efektem jo-jo. Aby ocenić, czy potrzebna Ci jest dieta odchudzająca powinnaś udać się do lekarza. Oceni on w sposób obiektywny i rzetelny prawidłowość rozwoju. W razie potrzeby zaleci redukcję masy ciała. Ponieważ dieta powinna zawierać wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki, powinien ją ułożyć dietetyk. Bardzo ważne jest również regularne uprawianie sportu.