Czy wymioty i wahania wagi to normalne objawy?

DZIEDOBRY MAM NA IMIE MARCIN 43 LATA I MAM PROBLEM GDYZ POL ROKU WCZESNIEJ WAZYLEM 125KG A TERAZ WAZE 118 . WAGA POKAZUJE MI ZE CHUDNE ALE JEST PROBLEM BO MIMO ZE JESTEM GLODNY I COS ZJEM ZARAZ PO PO JEDZENIU MAM MDLOSCI A JAKIS CZAS TEMU WYMIOTOWALEM W NOCY WYDAJE MI SIE ZE TO NIE JEST NORMALNE A POL ROKU TEMU BADALEM KREW U LEKARZA MED PRACY I NIC NIE WYKAZALO JEZDZE NA ROWERZE I NIE JEM W NOCY MAM POWOLNE TRAWIENIE ZADKO CHODZE DO UBIKACJI WIEM ZE ORGANIZM PRZELACZA SIE NA TRAWIENIE TLUSZCZU U LUDZI OTYLYCH CZY MAM ZGLOSIC SIE DO LEKARZA? PIJE CHERBATKE NA ODCHUDZANIE ''HERBAPOL'' PROSZE O POMOC NIE WIEM CO ROBIC

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Radziłabym zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu i zrobić podstawowe badania, a następnie do dobrego dietetyka, bez większej ilości informacji i badań ciężko jest coś powiedzieć.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka

Dzień dobry,

powinien się Pan zgłosić do dietetyka w celu ustalenia indywidualnie zbilansowanej diety, co pozowli Panu utrzymać redukcję masy ciała i uregulować pozostałe dolegliwości.
A ponadto uchroni to Pana przed efektem jo-jo.

Powszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia.

Efekt jojo, który następuje po zastosowaniu bardzo restrykcyjnych diet odchudzających, charakteryzuje się błyskawiczną utratą masy ciała i jeszcze szybszym powrotem do dawnej wagi, a nierzadko znacznym zwiększeniem kilogramów. Organizm rozregulowuje się, przemiana materii ulega spowolnieniu, a tkanka tłuszczowa magazynuje coraz większe ilości energii.

Pozdrawiam