Motywacja do odchudzania u nastolatki

Mam 18lat, 172cm wzrostu i ważę 120kg. Nie potrafię schudnąć, moja dieta zawsze trwa ok 2 tyg. a później jej zaprzestaje. Pochodzę ze wsi, więc nie mam możliwości kupować np. chleba pełnoziarnistego jest jedynie biały. Teraz bardzo chce schudnąć, proszę o pomoc w doborze diety i suplementów diety

Dr Aneta Bednarek

Witam. Problem myślę nie jest tutaj w chlebie czy jego braku tylko w braku silnej woli. Bo chleb można kupić paczkowany raz na jakiś czas, można jeść płatki, kasze, ryż, pieczywo chrupkie (to można nawet przez internet zamówić z dostawą domu). Należy na początek założyć sobie wagę jaką by się chciało osiągnąć (realną), potem zacząć zmieniać swoje nawyki żywieniowe, czyli jeść regularnie, 3 większe posiłki i 2 mniejsze do każdego włączając porcję warzyw. Zrezygnować ze słodyczy i słodkich napojów (zwłaszcza tych gazowanych), z alkoholu. Zacząć się dużo ruszać, ćwiczyć.
Dobrze byłoby się na początek o ile jest taka możliwość umówić się na wizytę u dietetyka, który tym wszystkim pokieruje. Życzę powodzenia!

Witam serdecznie,

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat aby dobrać odpowiednią dietę. Jadłospis powinien być dostosowany do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego i stylu życia. Z pewnością powinna Pani przestrzegać zasad zdrowego odżywiania i wprowadzić aktywność fizyczną. Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana doborem przeze mnie diety zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam. Zachęcam do wypisania sobie celów, dla których Pani chce schudnąć. Proszę pamiętać o tych celach w chwili zwątpienia. Taki rachunek sumienia powinien działać motywująco. Po porady żywieniowe zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska