Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odchudzanie po ciąży u 30-latki

Czy po ciazy jak zgrubne jakbym chodzila 3razy w tyg na silownie i stosowala diete to czy bym schudla do wagi przed ciazy?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Witam,
niestety nie umiem tego przewidzieć.
Na pewno opisywane czynności pomogą w powrocie do niższej wagi.
pozdrawiam

0
Dr Anna Brinken Dietetyk, Szczecin
71 poziom zaufania

Witam, jest to całkiem możliwe. Wszystko zależy od stanu zdrowotnego i od stopnia zwiększenia masy ciała podczas ciąży i po urodzeniu dziecka. Pozbycie sie nadmiaru masy ciała po porodzie i okresie połogu możliwe jest nawet bez obciążających dodatkowych ćwiczeń. Podstawowym warunkiem jest prawidłowa dieta zapewniająca odpowiednią ilość pokarmu dla dziecka i pokrycie własnych potrzeb pokarmowych. Następnie należy włączyć aktywność umiarkowaną i w dalszej kolejności, jeśli jest taka chęć - sportową. Co należy jeść podczas ciąży można przeczytać w artykule zamieszczonym na moim fanpeage'u (facebook) lub na http://szczecin.naszemiasto.pl/artykul/co-moze-jesc-matka-karmiaca,2453131,art,t,id,tm.html

Dietetyk z ponad 20-letnim doświadczeniem. Prowadzi Gabinet Dietetyczny SanusDiet.
0

Witam Panią,

Jest to możliwe ale trudno to stwierdzić na 100%. Z pewnością odpowiednia i zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna przyspieszy proces odchudzania.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy