Odchudzanie po ciąży u 30-latki

Czy po ciazy jak zgrubne jakbym chodzila 3razy w tyg na silownie i stosowala diete to czy bym schudla do wagi przed ciazy?

Witam, jest to całkiem możliwe. Wszystko zależy od stanu zdrowotnego i od stopnia zwiększenia masy ciała podczas ciąży i po urodzeniu dziecka. Pozbycie sie nadmiaru masy ciała po porodzie i okresie połogu możliwe jest nawet bez obciążających dodatkowych ćwiczeń. Podstawowym warunkiem jest prawidłowa dieta zapewniająca odpowiednią ilość pokarmu dla dziecka i pokrycie własnych potrzeb pokarmowych. Następnie należy włączyć aktywność umiarkowaną i w dalszej kolejności, jeśli jest taka chęć - sportową. Co należy jeść podczas ciąży można przeczytać w artykule zamieszczonym na moim fanpeage'u (facebook) lub na http://szczecin.naszemiasto.pl/artykul/co-moze-jesc-matka-karmiaca,2453131,art,t,id,tm.html

Witam Panią,

Jest to możliwe ale trudno to stwierdzić na 100%. Z pewnością odpowiednia i zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna przyspieszy proces odchudzania.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk